Kwiecień

Doktorat honoris causa dla prof. Węglarza

Prezes Oddziału Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu, wybitny specjalista w zakresie badań operacyjnych i nauk decyzyjnych otrzyma piąty doktorat honoris causa, tym razem nadany przez Politechnikę Gdańską.
Czytaj więcej

Maj

Złoty Hippolit dla prof. Słowińskiego

slowinskiProfesor dr hab. inż. Roman Słowiński z Instytutu Informatyki Politechniki Poznańskiej, członek korespondent PAN, w dniu 28 maja 2008r. otrzymał Złotego Hipolita przyznanego przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego wraz z nadaniem godności Wybitnej Osobistości Pracy Organicznej.

Czerwiec

Zgromadzenie Ogólne Oddziału PAN w Poznaniu

W dniu 18 czerwca 2008 roku odbędzie się 72. Sesja Zgromadzenia Ogólnego Oddziału PAN w Poznaniu.
Czytaj więcej

Sesja naukowa z serii Dwugłos nauki i teologii

W dniu 20 czerwca 2008 r. odbędzie się 11. Sesja z cyklu Dwugłos nauki i teologii, tym razem na temat Sztuczne życie - mit czy rzeczywistość? W czasie sesji zostaną wygłoszone 4 referaty. Wstęp wolny.
Więcej o sesji

Lipiec

Szósty doktora honoris causa dla prof. Węglarza

Profesor Jan Węglarz, członek rzeczywisty PAN, Prezes Oddziału Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu, wybitny specjalista w zakresie badań operacyjnych i nauk decyzyjnych otrzyma po raz szósty doktorat honoris causa, tym razem nadany przez Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Październik

Zmarł Prof. Pawełkiewicz

Czytaj więcej

XI Festiwal Nauki i Sztuki

15 października 2008 roku odbył się XI Poznański Festiwal Nauki i Sztuki, jak zawsze przyciągnął rzeszę zainteresowanych nauczycieli wraz z uczniami.

Grudzień

Wykład prof. Wiesława Masłowskiego

Czytaj więcej

Zgromadzenie Ogólne

W dniu 16 grudnia 2008 roku odbędzie się 73. Sesja Zgromadzenia Ogólnego Oddziału PAN w Poznaniu.
Czytaj więcej