Plakat 1 Tygodnia Mózgu w PoznaniuW dniach 16-20 marca 2009 r. w Ośrodku Nauki Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu przy ul. H. Wieniawskiego 17/19 odbył się 1. Tydzień Mózgu w Poznaniu, obchodzony w ramach Światowego Tygodnia Mózgu (Brain Awareness Week). Celem obchodów jest propagowanie wiedzy o mózgu oraz budowanie społecznej świadomości na temat znaczenia badań nad układem nerwowym. Poznań jest czwartym miastem w Polsce, które włączyło się w obchody po Krakowie, Warszawie i Lublinie.

Wygłoszone wykłady

W czasie 1. Tygodnia Mózgu w Poznaniu wygłoszono 14. wykładów na tematy związane z problemami:

Organizatorami 1. edycji Światowego Tygodnia Mózgu w Poznaniu byli:

Wykładowcy

Wykładowcami byli wybitni naukowcy z placówek Polskiej Akademii Nauk, Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu oraz z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Media i sponsorzy

Dużą pomoc medialną udzieliły nam Poznański Informator Kulturalny, Sportowy i Turystyczny IKS oraz Radio "Afera", natomiast nieocenioną pomoc finansową otrzymaliśmy od Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz od Fundacji Zakłady Kórnickie.

Podsumowanie 1. Tygodnia Mózgu w Poznaniu

Wybitni wykładowcy, wybór ciekawych tematów i sprawna organizacja spowodowały ogromny sukces tej imprezy. Okazało się, że wśród mieszkańców Poznania istnieje duże zapotrzebowanie na wiedzę medyczną w tym zakresie. Wszystko wskazuje na to, że Tydzień Mózgu wejdzie na stałe do kalendarza imprez popularyzujących naukę.

Odkrywaj z nami tajemnice własnego mózgu!

Tydzień Mózgu w TVP Info

w dniu 28.03 o godzinie 17.00 oraz 30.03 o godzinie 18.40 w TVPInfo została wyemitowana audycja o 1.Tygodniu Mózgu w programie Bądź zdrów.

Galeria

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z 1. Tygodnia Mózgu w Poznaniu!
(nowe zdjęcia - aktualizacja 1.04.2009)!

Obchody Tygodnia Mózgu w innych miastach:

Obchody Tygodnia Mózgu w Warszawie Obchody Tygodnia Mózgu w Krakowie Obchody Tygodnia Mózgu w Lublinie

Wykonanie strony: Dawid Konieczny